Wyjątkowe projekty dla NL - Design by Hans Bleken Rud i Mark Braun

Realizacje dla firmy Northern Lighting tworzy wielu projektantów wzornictwa przemysłowego i dekoracyjnego. Hans Bleken Rud to młody norweski projektant przemysłowy, który ukończył studia Wzornictwa Przemysłowego w Oslo. W ciągu ostatnich kilku lat, jego kariera skupiała się przede wszystkim na projektowaniu oświetlenia o lekkiej konstrukcji.   Jednym z jego produktów, który zasługuje na uwagę jest lampa wisząca Scheisse, składająca się z elementów abażuru z białego matowego aluminium, struktury z białego matowego aluminium i przezroczystego kabla zasilającego. Ciekawy kształt nawiązujący do pękniętej żarówki to oddanie hołdu jednemu z najważniejszych wynalazków ludzkości. Lampa wisząca Scheisse to połączenie sztuki z wzornictwem przemysłowym, eksperymentowaniem światłem i cieniem oraz pozytywnymi i negatywnymi kształtami. Scheisse to doskonałe rozwiązanie designerskie. To także prawdziwa ikona dla wszystkich miłośników lekkiego nowoczesnego oświetlenia.

Mark Braun to kolejny wyśmienity designer, który ukończył studia projektowania przemysłowego w Poczdamie, po czym dalej kontynuował studia w Akademii Designu w Eindhoven i Halle. Produkty, które wyszły spod ręki tego młodego projektanta, zostały nagrodzone na wielu konkurach, w tym między innymi na Design Plus Award. Jak sam designer przyznaje:

„Chcę projektować rzeczy, które wydają się znajome dla ludzi, choć są nowe”.

Przykładem pracy Marka Brauna jest lampa wisząca Bell, składająca się z klosza wykonanego z porcelany polakierowanej na kolor jasnoniebieski na zewnątrz i biały wewnątrz. Lampa dostępna jest też w innych wersjach kolorystycznych, inspirowanych skandynawskimi skałami i roślinami. Światło z lampy Bell tworzy ciepłą i miłą atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Alberto Puchetti po ukończeniu Akademii Architektury w Wenecji rozpoczął realizację swoich wizjonerskich projektów. Lampa stołowa Aerodrome idealnie oddaje charakter samego projektanta. Składająca się ze struktury z czerwonego aluminium, posiada abażur wyposażony w białe silikonowe płytki. Inspiracją do stworzenia lampy Aerodrome były aerodynamiczne konstrukcje samolotowych silników turbinowych. Połączenie tej wizji ze skandynawską tradycją projektowania pozwoliło na powstanie tak wyjątkowej, wzbudzającej poczucie elegancji lampy.

Northern Lighting AS
Bygdøy allé 68
0265 Oslo - Norway

Tlf +47 40 00 70 37
post@northernlighting.no 
www.northernlighting.no

Sklep internetowy

Ofertę produktów Northern Lighting znajdziecie Państwo on-line w sklepie internetowym Lafaktoria. Serdecznie zapraszamy na zakupy!
Odwiedź sklep Lafaktoria.pl

Kontakt

Agent w Polsce:
Ewa Wesołek
mobil: +48534405604
mail: agency@wesolek.net