Norweskie Lampy i Oświetlenie | Skandynawski Styl i Design

Kierowani skandynawskim upodobaniem do prostoty, projektanci współpracujący z firmą oświetleniową Northern Lighting już 11 lat utrzymują ją swoimi projektami na samym szczycie. Inspiracje czerpane z natury oraz potrzeb codziennego życia wpływają bezsprzecznie na design i pomysły projektantów. Skandynawska precyzja oraz umiłowanie do chłodnych barw, prostych rozwiązań i ponadczasowego stylu znajdują uzewnętrznienie oraz odzwierciedlenie w lampach firmy Northern Lighting.

Lampy, które w najnowszym katalogu Vol. 8 prezentuje ta marka z Oslo są często trudne do jasnego i jednoznacznego zakwalifikowania – często posiadają wersje zarówno małe, stołowe, jak i duże stojące. Oprócz tego, bywają uznawane nie tylko za zwykłe źródła światła, ale i za małe dzieła sztuki, przypominające wręcz rzeźby. Ich oryginalność przykuwa uwagę każdego. Lampy z jubileuszowego katalogu są także ożywieniem pierwszych modeli, powrotem do przeszłości także sprzed czasów istnienia firmy. Niektóre projekty sięgają swoją historią aż do pierwszej połowy dwudziestego wieku, czyli do najbardziej tradycyjnych i klasycznych modeli oświetleń. Niektóre charakteryzują się niezwykłą prostotą, wykonane z dwóch lub trzech materiałów – bardzo popularne jest połączenie szkła, czasem przydymionego szkła, z aluminium. Dzięki temu lampy są świeże oraz bardzo trwałe, wyglądają przez wiele lat równie świetnie jak chwilę po ich zakupie. Są także dzięki temu łatwe w czyszczeniu.

Utytułowani młodzi projektanci zostają corocznie docenieni przez firmę, która nawiązuje współpracę z wygranym konkursu Design Awards. Dzięki temu, za projekty zawsze odpowiedzialni są też młodzi ludzie, ze świeżymi umysłami oraz otwartością na nowości i eksperymenty. Oprócz tego, w ekipie znajdują się także osoby ze stażem dłuższym, niż samo istnienie Northern Lighting.

Każdy, z kim współpracuje marka, może poszczycić się znakomitym wykształceniem oraz stażem, dzięki czemu bez wahania można nazwać firmę renomowaną. Znajdują się w niej nie tylko projektanci pochodzący ze Skandynawii, lecz także i Europejczycy, co pozwala zachować równowagę w trendach oraz ciekawe spojrzenie na norweskie umiłowanie dla klasyki oraz europejską chęć do wprowadzenia nowoczesnych, a czasem nawet ekstrawaganckich rozwiązań, które niektórych mogą zaskakiwać. Katalog jubileuszowy posiada niezwykłą rozpiętość w swojej ofercie, od rozwiązać prostych, takich jak lampa „Birdy”, do znacznie bardziej przykuwających wzrok i zastanawiających, jak „Bake Me a Cake”.

Projektanci stanęli na wysokości zadania, aby dziesięciolecie istnienia tak znanej marki uczcić propozycjami uniwersalnymi i ponadczasowymi.

Northern Lighting AS
Bygdøy allé 68
0265 Oslo - Norway

Tlf +47 40 00 70 37
post@northernlighting.no 
www.northernlighting.no

Sklep internetowy

Ofertę produktów Northern Lighting znajdziecie Państwo on-line w sklepie internetowym Lafaktoria. Serdecznie zapraszamy na zakupy!
Odwiedź sklep Lafaktoria.pl

Kontakt

Agent w Polsce:
Ewa Wesołek
mobil: +48534405604
mail: agency@wesolek.net