Lampy nieoczywiste – Plank, Maze, Unika

Firma Northern Lighting specjalizująca się w tworzeniu designerskich lamp, w swojej ofercie prezentuje prawdziwe bestsellery, wśród których znaleźć można lampę Unika (wykonanie: Anne Louise Due de Fønss & Anders Lundqvist). Unika dostępna w dwóch rozmiarach: 135 mm i 200 mm (wysokość) należy do serii lamp wiszących. Klosz wykonany jest ze szkła w kolorze transparentnym lub szarym. Materiałem podstawowym jest mosiądz, który nadaje lampie czystości kontrastującej z delikatnym abażurowym szkłem. Lampa unika zawieszona jest czarnym skręconym z tkanin przewodzie. Bez względu na to czy lampa Unika jest włączona, zawsze nadaje ona niezwykłej elegancji wnętrzom. Seria lamp Unika jest idealnym rozwiązaniem, zarówno w komercyjnych, jak i prywatnych przestrzeniach wewnętrznych.

Kolejnym hitem firmy Northern Lighting jest lampa wisząca, kinkiet – Plank (wykonanie: Frida Ottemo Froberg i Marie-Louise Gustafsson). Lampa o nietypowym kształcie z wyglądu przypomina dwie połączone ze sobą deski (osika/sosna) wykonane z czystego i surowego drewna, które wedle uznania można samodzielnie pomalować. Główną zaletą lampy Plank jest możliwość skierowania oświetlenia na określone miejsce w pomieszczeniu. Padająca wiązka światła oświetla jedynie wyznaczone miejsce. Oświetlenie LED umieszczone jest pomiędzy dwoma głównymi deskami. Niezwykle ekologiczna lampa firmy Northern Lighting może być zamontowana również w podłodze – jedna przy drugiej. Maze (tłum. labirynt) to zdecydowany bestseller wśród lamp wiszących firmy Northern Lighting. Lampa Maze (wykonanie: Rudi O. Wulfa) dostępna jest w kolorze klosza białym lub fioletowym. Specjalne talerze tworzące wzór labiryntu nadają lampie Maze unikatowego wyglądu.

Światło padając na poszczególne talerze rozproszone zostaje warstwowo, tworząc komfortowy nastrój w pomieszczeniu. Równie wartą uwagi jest lampa Norwegian Forest (wykonanie: Cathrine Kullberg). Klosz lampy Norwegian Forest przedstawia las ze zwierzętami. Całość, dobrze widoczna w momencie zapalenia lampy, nawiązuje do klasycznej tradycji skandynawskiego używania przezroczystych pasków forniru. Niezwykły wzór wcinany jest laserowo przez rzemieślników z Szwecji. Lampa wisząca firmy Northern Lighting zapewnia ciepły blask flitowanego światła.

Northern Lighting AS
Bygdøy allé 68
0265 Oslo - Norway

Tlf +47 40 00 70 37
post@northernlighting.no 
www.northernlighting.no

Sklep internetowy

Ofertę produktów Northern Lighting znajdziecie Państwo on-line w sklepie internetowym Lafaktoria. Serdecznie zapraszamy na zakupy!
Odwiedź sklep Lafaktoria.pl

Kontakt

Agent w Polsce:
Ewa Wesołek
mobil: +48534405604
mail: agency@wesolek.net