Lampy, które są niepowtarzalne

W 2005 roku w norweskiej stolicy – Oslo, powstała firma Northern Lighting, której produkty łączą w sobie pasję do odkrywania nowoczesności oraz przywiązanie do klasycznej dla Norwegów surowości. Inspiracją dla marki jest ciągle zmieniające się światło, które wpisane jest w krajobraz tego zimnego północnego kraju. Jeśli szukasz lamp, które nie tylko oświetlą Twoje wnętrza, lecz także dodadzą im smaku, jest to idealny wybór! Firma Northern Lighting zdobywa zaufanie klientów na całym świecie już od ponad dziesięciu lat, gruntując swoją wspaniałą renomę oraz mocną pozycję na rynku. Produkty tej firmy znajdują równowagę pomiędzy funkcjonalnością w codziennym użytku, a dążeniem do designerskiego ideału i luksusu.

Oferta obejmuje lampy absolutnie każdego rodzaju, od dużych lamp stojących, przez wiszące, kinkiety, lampy stołowe a nawet świeczniki. Żaden rodzaj oraz źródło światła nie jest obce firmie Northern Lighting, która sprosta każdym potrzebom oraz wymaganiom w tej dziedzinie, dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Istotą niezwykle gustownych projektów jest współpraca z najlepszymi projektantami, którzy zawsze czuwają, aby oferowane produkty były zgodne z najnowszymi trendami modowymi.

Dzięki nowoczesnym pomysłom, które stawiają sobie za zadanie odnowienie klasycznych oświetleniowych propozycji, firma wybija się na wyżyny designerskiej harmonii. Osiągnięcie proporcji pomiędzy jakością wykonania a niesamowitym designem oraz funkcjonalnością wydawałoby się niemożliwe, jednak Northern Lighting udowadnia już od ponad dekady, iż jest to jak najbardziej wykonalne, proponując wymagającym klientom swoje najlepsze produkty.

Misją marki jest docieranie do zapotrzebowania klienta, poprzez dostosowywanie swoich produktów do najnowocześniejszych trendów, nie rezygnując jednocześnie z klasyki. Dzięki temu oferta jest wyjątkowo bogata oraz każdy ma możliwość znalezienia takiego oświetlenia, które będzie odpowiadało nawet bardzo indywidualnym potrzebom.

Projektanci współpracujący z firmą Northern Lighting doskonale wiedzą, jak ogromny wpływ na domy i mieszkania, czy jakąkolwiek przestrzeń użytkową, ma światło. Ich projekty potrafią te przestrzeń swoim światłem zmieniać, dodawać uroku albo tworzyć klimat surowych, ascetycznych i klasycznych wnętrz. Wykorzystane materiały są niezwykle trwałe oraz ponadczasowe, odpowiadające wysokim standardom, jakie narzuciła sobie firma już na początku działalności, i dzięki którym zawojowała rynek oświetlenia. Otrzymujemy więc oświetlenie o niesamowicie oryginalnym designie oraz o trwałości, która zapewnia, że nasze ulubione lampy będą wyglądały jak nowe przez lata.

Lampy Northern Lighting pełnią także funkcję zwyczajnie dekoracji – klienci zainteresowani także tym aspektem powinni bliżej przyjrzeć się katalogom oraz ofertom. Znaleźć w nich można produkty, które staną się integralną częścią wnętrza, które wyrazi osobowość i indywidualność absolutnie każdego. Pomieszczenia o różnym przeznaczeniu wymagają różnych rozwiązań oświetleniowych, bardzo często takich, które przykują wzrok na dłużej.

Firma Northern Lighting nie tylko zajmuje się tworzeniem nowych projektów, lecz także wspiera rynek oraz branżę oświetleniową. Od czterech lat jest gospodarzem konkursu dla młodych projektantów oświetlenia – Design Awards, w tym roku po raz pierwszy mogli w nim uczestniczyć młodzi, początkujący projektanci z całej Europy. Firma więc jest także prestiżowym promotorem nowości i świeżości. Oprócz tego, Northern Lighting nie tylko nagrody przyznaje, ale również wygrywa.

Northern Lighting współpracuje z najlepszymi designerami, związani z firmą są Morten & Jonas, znani ze swoich nowatorskich i niebanalnych pomysłów w dziedzinie zarówno meblarskiej, jak i oświetleniowej. Obaj ukończyli pięcioletnie studia w Bergen Academy w zakresie „art and design”.

Specjalizują się w designie wnętrz, co wykorzystuje norweska firma oświetleniowa, aby wzbogacić za ich pośrednictwem swoją kolekcję o jak najciekawsze przedmioty, które pozostają w zgodzie z najnowszymi trendami. To właśnie od Morten & Jonas pochodzi najnowsza, trzecia już kolekcja designerska „Me”.

Niektóre lampy z tego firmy ciężko zakwalifikować do konkretnego gatunku, są tak niebywale niestandardowe. Często można je dowolnie przekształcać oraz wpływać w sposób indywidualny na sposób użycia a także na formę, w jakiej zagospodarowujemy tymi lampami naszą przestrzeń.

Firma dba także o swoją własną, wewnętrzną tradycję związaną z marką Northern Ligthing oraz jej wieloletnią już działalnością, która stworzyła odrębną historię w tworzeniu oświetlenia. Na dziesięciolecie firmy została zorganizowana specjalna wystawa, która pokazywała rozwój produktów oraz sposób, w jaki podążają za modą i zmieniającymi się trendami, nie porzucając jednocześnie klasycznych pozycji w każdym katalogu. Oprócz tego powstała specjalna jubileuszowa kolekcja „Oslo Wood”, która pozwoliła cofnąć się do czasów z samego początku, ku korzeniom firmy i jej wczesnego designu i przypomnieć, jak już na samym początku marki jej produkty zgarniały najwyższe nagrody oraz wygrywały konkursy projektanckie. Historia Northern Lighting przemawia za jakością produktów, które od powstania cechowały się dbałością o każdy detal, a przez 11 lat istnienia marki niczego nie straciły, a jedynie zyskały.

Northern Lighting AS
Bygdøy allé 68
0265 Oslo - Norway

Tlf +47 40 00 70 37
post@northernlighting.no 
www.northernlighting.no

Sklep internetowy

Ofertę produktów Northern Lighting znajdziecie Państwo on-line w sklepie internetowym Lafaktoria. Serdecznie zapraszamy na zakupy!
Odwiedź sklep Lafaktoria.pl

Kontakt

Agent w Polsce:
Ewa Wesołek
mobil: +48534405604
mail: agency@wesolek.net